دیوارهای پیش ساخته هبلکس

دلایل ترک خوردن دیوارهای هبلکس و راه حل آن

بلوک aac که از آب، سیمان و اهک زنده تولید می شود، می تواند با کیفیت و کارآیی خود در پروژه های ساخت و ساز به کاهش هزینه ها کمک کند. امروزه به خاطر مزایای این نوع بلوک که شامل مقاومت آن در مقابل حرارت، آتش و گرما و غیره است از آن  ها به صورت گسترده در پروژه های ساخت و ساز استفاده می شود. ما در ادامه شما را با ساختار دیوارهای پیش ساخته هبلکس بیشتر آشنا می کنیم.

دیوارهای پیش ساخته هبلکس

اگر بخواهیم به دلیل ترک خوردن دیوارهای هبلکس اشاره کنیم، شاید اشتباه در عملیات اجرا را بتوان یک دلیل مهم برای ترک خوردگی در نظر گرفت. شما با هم پوشانی بلوک ها با حداقل ۱۵ سانتی متر می توانید از این مشکل جلوگیری نمایید. البته عدم چسب زدن درزهای عمودی خود می توانند به ترک خوردن دیوار اشاره داشته باشد. به همین خاطر استفاده از چسب بلوک می تواند بهترین گزینه باشد.

دیوارهای پیش ساخته هبلکس

شما باید یک درصد ارتفاع دیوار را با مصالح کاملاً انعطاف پذیر همچون پشم سنگ پر کنید، که یک درصد آن می تواند از سه سانتی متر ما بین ستون و دیوار باشد. مسئله انعطاف‌ پذیری در اینجا نقش مهمی را به خود اختصاص می دهد. البته ناگفته نماند هر چقدر ترک کمتری مشاهده شود، معمولاً ساختار دیوار به چسب و اتصال کمتری نیاز خواهد داشت. انواع لرزش های مداوم در کنار نصب ضعیف و رطوبت محل را می توان از جمله علل ایجاد ترک در دیوار های هبلکس نام برد.

کاربرد بلوک aac

بلوک aac هزینه ساخت را به شکل چشمگیری کاهش می دهد. شما با کاربرد اتصالات کمتر و استفاده از سیمان و فولاد به اندازه، می توانید پروژه های ساختمانی خود را به نحو احسن به پایان برسانید. همچنین عایق صوتی این بلوک آن را به یکی از پر کاربردترین ها مصالح ساختمانی تبدیل کرده است که در اندازه های کاملاً دقیق می توانید نسبت به خرید آن‌ ها اقدام کنید. وزش سنگین باد، زلزله و … خسارت زیادی به وجود می‌آورند که سبک بودن بلوک از آثار تخریب جلوگیری می کند.

چسب بلوک هبلکس چیست؟

چسب بلوک هبلکس را می توان از جمله مصالح ساختمانی تقریباً امروزی در نظر گرفت که در پروژه های گوناگون ساخت و ساز مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرد. بسیاری از مهندسان و پیمانکاران استفاده از این بلوک را یک ضرورت می شناسند. این چسب را در واقع می توان یک نوع ملات آماده در نظر گرفت که به سبب اجرای راحت در بین مصالح پر استفاده ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب بلوک هبلکس

سیمان و ماسه خشک در کنار آب، استفاده از دو چسب پلیمری ترکیب و فرمول این چسب را شکل می دهند. راحتی کار، جلوگیری از زنگ زدگی، چسبندگی فوق العاده بالا، مقاومت در برابر مواد اشتعال زا، کاهش تولید ضایعات ساختمانی، خاصیت ضد آب و عایق گرما و صدا هر کدام می تواند از جمله مزایای اصلی این چسب به شمار آید.

سخن پایانی

ما در مورد کارآیی و موارد استفاده بلوک aac با شما صحبت کردیم. به هر حال در پروژه های ساخت و ساز همیشه هزینه یک مسئله بسیار کلیدی است. استفاده از این نوع بلوک کاربردی می تواند به پایین آمدن هزینه ساخت و ساز کمک کند، به همین دلیل امروزه بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است. همچنین با وجود چسب بلوک هبلکس شما می توانید ترک خوردگی دیوار هبلکس را ترمیم کنید. این چسب خاصیت های گوناگونی دارد که در مورد آن با شما صحبت کردیم. راحتی استفاده و خاصیت هایی همچون عایق بودن و ضد آب بودن چسب را نمی توان جزء مزایای کلیدی در نظر نگرفت. متأسفانه برخی از افراد در این بین با ساختار این چنین مصالحی آشنایی ندارند و آن چنان که باید و شاید نمی توانند دست باز در پروژه های ساختمانی خود فعالیت نمایند. توصیه ما این است که از یک فروشگاه  اینترنتی معتبر نسبت به خرید چسب بلوک هبلکس اقدام نمایید. خرید آنلاین یک خرید مقرون به صرفه در طولانی مدت است.