تفاوت بلوک هبلکس با بلوک سیمان

تفاوت بلوک هبلکس با بلوک سیمان چیست

هنگام خرید مصالح ساختمانی ، تنوع عظیمی از محصولات را پیدا خواهید کرد و دانستن تفاوت بین آنها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ، در انتخاب یک محصول ایده آل برای شما تعیین کننده خواهد بود. بیشتر مردم هنوز در مورد بلوک های بتونی و بلوک هبلکس شک دارند. بنابراین ، کیبکس کارخانه بلوک هبلکس و تولید کننده هبلکس در این مقاله به ارائه تعاریف ، تفاوتهای اصلی ، مزایا و معایب هر یک خواهد پرداخت. تا پایان آن را دنبال کنید تا شک خود را برطرف کنید.

بلوک بتنی

همانطور که از نام آن پیداست ، این بلوک ها از بتن ساخته شده اند و در کارخانه ای با سیمان ، سنگدانه ها ، آب و مواد افزودنی ساخته می شوند و دقیقاً مانند آجرها برای ساخت دیوارها استفاده می شوند. این ماده در مقایسه با سایرین سخت ترین ماده است و میزان شکستگی آن بسیار کم است ، بنابراین ضایعات کمی وجود دارد. در صورت مقایسه با آجر معمولی ، بلوک بتونی سودآوری بیشتری دارد ، زیرا ساخت یک متر مربع به تعداد کمتری نیاز دارد ، که مستقیماً بر هزینه های مواد و نیروی کار تأثیر می گذارد. بر خلاف آجر ، بلوک بتونی استاندارد است ، که به اتمام کار کمک می کند و هزینه کمتری با مواد پوشش نیاز دارد ، زیرا فقط به یک لایه ملات یا گچ نیاز دارد.

آجر

آجر از موادی است که معمولاً از خمیر رس پخته ، به شکل موازی شکل ساخته می شوند. مزایای اصلی آن راحتی حرارتی و صوتی برای خانه است ، از طرف دیگر دارای نقاطی است که نیاز به توجه دارد. در بازار ، ارزش آجر ارزان تر از بلوک بتونی است ، که به معنای پس انداز نیست. از آنجا که این ماده کوچکتر است ، برای ساخت یک متر مربع دیوار لازم است تعداد بیشتری آجر نسبت به بلوک استفاده شود ، به این معنی که لازم است هر دو مقدار بیشتری در مواد سرمایه گذاری کنید ،  اندازه آجر نه تنها در هزینه بلکه در زمان انجام کار نیز تأثیرگذار است ، زیرا تعداد بیشتری آجر وجود دارد.  از آنجا که اجر از بارهای سازه ای پشتیبانی نمی کند ، میزان شکست آن بسیار زیاد است. نکته دیگری که مستقیماً از نظر مالی تأثیر می گذارد ، نقص آجرها است که باعث می شود سرمایه گذاری در مواد گچ کاری و نیروی کار بیشتر شود.

بلوک هبلکس

بلوکزهبلکس به عملکرد صوتی کمک می کند ، از طرف دیگر عملکرد حرارتی پایین دارد. بلوک هبلکس پس از پخت در دمای بسیار بالا ، کیفیت بهتر قطعات را تضمین می کند. این بلوک ها از آن جا که سبک ترند ، نشان دهنده بهره وری بیشتر در محل ساخت و ساز هستند.  خصوصیات فیزیکی آن راحتی صوتی را فراهم می کند و ضریب هدایت حرارتی آن سه برابر پایین تر است که راحتی گرمایی را نیز فراهم می کند. با این حال بلوک هبلکس چسبندگی کمتری به ملات دارد و نیاز به پوشش بیشتری دارد.