مزایای آشکار و پنهان بلوک هبلکس

مزایای آشکار و پنهان بلوک هبلکس

محصولات هبلکس با استفاده از مخلوط دوغاب حاوی سیمان ، شن ، آهک و عامل هوادهی ساخته می شوند. دوغاب ریخته و قالب گیری می شود و به شکل بلوک های سبک ، پانل های که در اتوکلاو پخت می شوند ، ایجاد می شود. مکانیسم پخت بخار فشار بالا در اتوکلاو، روند پخت بتن سبک قالب ریزی شده را تسهیل می کند و محصولات پایدار از نظر فیزیکی و شیمیایی تولید می کند که وزن آنها حدود یک سوم بتن معمولی است.

محصولات هبلکس حاوی میلیون ها جیب کوچک و غیرمتصل کننده هوا است که دارای خاصیت عایق حرارتی برتر هستند. محصولات هبلکس به طور معمول برای تشکیل دیوارها ، کف و سقف نصب می شوند. محصولات هبلکس به دلیل ترکیب طبیعی و خاصیت غیر سمی بودن ، به محصولات ترجیحی ساختمان برای ساخت ساختمانهای مسکونی ، هتل ، صنعتی و عمومی تبدیل می شوند ، باعث صرفه جویی در انرژی و محیط زیست می شوند. محصولات هبلکس دارای ویژگی های ماندگاری مشابه بتن یا سنگ عادی هستند ، اما کارایی آنها از چوب بهتر است.
سبک وزن
وزن بلوک اتوکلاو هبلکس کمتر از یک پنجم بلوک بتنی معمولی و پانل دیواری است و به راحتی قابل استفاده است. تراکم هر یک از بلوک های هبلکس و پانل دیواری دارای چگالی (دانسیته) معمولاً بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم در متر مکعب است. در واقع ، از آب سبکتر است.

صرفه جویی در مصرف حرارتی
بلوک هبلکس دارای ویژگی های عایق حرارتی بسیار خوبی است که منجر به بهبود سطح راحتی می شود و باعث افزایش حرارت ۴ ساعته برای ضخامت اسمی بلوک ۱۰۰ میلی متر می شود. در پایان روز ، صرفه جویی زیادی در تهویه هوا و هزینه های انرژی ارائه می دهد.

دوستدار محیط زیست
بتن هوادهی اتوکلاو شده به کاهش حداقل ۳۰٪ از زباله های محیطی ، کاهش ۳۰٪ زباله های محیطی ، کاهش ۵۰٪ تابش گلخانه و بیش از ۶۰٪ انرژی یکپارچه در سطح آجر کمک می کند. ماهیت آن غیر سمی است و گازها را دفع نمی کند. هبلکس یک انتخاب سازگار با محیط زیست از مواد ساختمانی است.
عملکرد آکوستیک
هبلکس می تواند عایق بندی صدا را با درجه بندی ۵۵ db فراهم کند. در چنین شرایطی به ویژه کار و زندگی با خیالی آسوده ارائه می دهد. استفاده از هبلکس برای دیوارهای خارجی باعث کاهش صدا از منابع خارجی مانند ترافیک می شود ، به معنای آرامش و سکوت بیشتر.
و هنگامی که برای طبقات بالاتر استفاده می شود ، می تواند انتقال صدا را بین سطح نیز کاهش دهد.

مقرون به صرفه
سرعت و سهولت نصب در بلوک هوادهی اتوکلاو باعث صرفه جویی در هزینه در مقایسه با ساخت و ساز سنتی دیوار می شود. بنابراین صرفه جویی در هزینه و سرمایه گذاری کمتر در کارهای ساختمانی ارائه می شود.

خوب کار کردن
هبلکس را می توان با ابزار دستی معمولی اره ، برش ، تراش ، میخ یا سوراخ کرد. این به کار سریع ساخت و ساز کمک می کند ، در نتیجه باعث کاهش زمان و هزینه های ساخت می شود ، نصب برق مانند لوله یا کانال را ساده می کند ، که می تواند پس از اتمام ساخت اصلی نصب شود.
ضد آب
هبلکس حاوی میلیون ها سلول میکروسکوپی بسته است که به شدت در برابر رطوبت عبور می کنند. بتن هوادهی اتوکلاو در برابر رطوبت و خصوصا آب بسیار مقاوم است.
دقت ابعادی
بلوک ها و پانل های دیواری هبلکس در محیط کارخانه با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات مدرن تولید می شوند و در نتیجه محصولاتی با تحمل ابعاد سخت تر تولید می شوند.
مقاوم در برابر ضربه
دیواری که با استفاده از محصول هبلکس با ضخامت ۱۰۰ میلی متر ساخته شده است به عنوان درجه “شدید” طبقه بندی می شود و توانایی تحمل بارهای ضربه ای را دارد که به طور بالقوه ناشی از استفاده خشن است.

با دوام
تاریخچه بتن اتوکلاو شده بیش از ۵۰ سال است که از عناصر ساختمانی محافظت می کند و در شرایط شدید آب و هوایی با دوام می ماند.
مقاوم در برابر آتش
بلوک و دیوار پانل هبلکس به دلیل ویژگی های مقاومت در برابر آتش مشهور است و برای محصولات با مقاومت در برابر آتش تا ۴ ساعت برای ضخامت اسمی بلوک ۱۰۰ میلی متر ، برتر از دیوار سنتی است.
این محصولات هبلکس برای مناطقی که ایمنی در برابر آتش سوزی از اولویت بالایی برخوردار است بسیار مناسب است. محصولات هبلکس توسط SIRIM آزمایش شده و ثابت شده است که برای حداقل ۴ میلی متر ضخامت بلوک ۴ ساعت دارای درجه حرارت هستند.
مقاوم در برابر لرزه
بتن هوادهی اتوکلاو شده باعث کاهش جرم ساختار می شود ، در نتیجه تأثیر زمین لرزه بر روی ساختمان کاهش می یابد. خاصیت طبیعی که از آن ساخته شده دارای وزن سبک است. این به نوبه خود باعث افزایش پایداری در ساختار ساختمان می شود. معمولاً تأثیر زمین لرزه مستقیماً روی وزن ساختمان است.