مقایسه بلوک هبلکس با آجر

مقایسه بلوک هبلکس با آجر

در این مقاله ما در مورد مقایسه بین بلوک هبلکس و آجر و همچنین در مورد مقایسه ویژگی های مختلف آنها مانند مقاومت فشاری ، هزینه ، ساخت ، هزینه ملات ، هزینه کار ، اندازه ، وزن ، نحوه کار ، کارایی ، اتصال ، تراکم و موارد استفاده آن بحث خواهیم کرد.

ساختار بلوک هبلکس بتن هوادهی اتوکلاو است. این یک ماده ساختمانی از بتن سبک ، پیش ساخته و سبک است که برای تولید دیوار حائل مانند بلوک مناسب است. این ماده از شن کوارتز ، گچ کلسینه ، آهک ، سیمان ، آب و پودر آلومینیوم تشکیل شده است.

بتن هوادهی اتوکلاو یک مصالح ساختمانی سبز سازگار با محیط زیست و دارای گواهینامه ، سبک ، با تحمل بار بالا و عایق بندی فوق العاده است.

معنی بلوک هبلکس این است که محصولات آن تحت فشار و گرما در اتوکلاو پخت می شوند و در ساختار بلوک هبلکس که دارای مقاومت فشاری بالاست مانند بتن، هوا وجود دارد که به همین دلیل نام آن بلوک هبلکس (بتن هوادهی اتوکلاو شده) است.

آجرها دارای شکل و اندازه چندگانه هستند و بسته به مکان و مناطق می توانند متفاوت باشند ، بنابراین اندازه آجر در سراسر بازار ثابت نیست. روش های مختلفی برای دسته بندی انواع آجر با توجه به ماهیت ، بعد ، خصوصیات ، جاذب آب و غیره وجود دارد.

آجر از زمان باستان ، زمانی که تمدن در دوران باستان شروع به توسعه می کند ، سابقه استفاده دارد. مردم باستان سعی می کنند زندگی خود را در جنگل های کنار رودخانه برای لباس غذا و سرپناه توسعه دهند. ابتدا شروع به ساخت آجر خشک برای ساختن سرپناه می کنند.

هنگامی که تمدن صنعتی اولین بار در اروپا توسعه پیدا کرد ، آنها شروع به ساخت آجر با پخت در کوره برای ساخت خانه کردند.

امروزه آجر در متریال مصالح ساختمانی برای ساخت دیوار آجری ، انواع مختلف نما و انواع مختلف دیوار حائل و سایر عناصر در ساخت و ساز ساختمان قابل استفاده است.

در زمان باستان مواد تشکیل دهنده آجر فقط از خاک رس بود اما اکنون در ساخت آن از خاک حاوی رس ، آهک ، شن یا ماده بتی استفاده می شود.

در زمان های قدیم که سیمان کشف نشده بود ، بجای استفاده از ملات سیمان از مخلوط ماسه و آب به هم استفاده می کردند ، و  از ملات آهک و ملات خاک رس به عنوان ماده اتصال دهنده و چسب استفاده می شد.