قیمت بلوک هبلکس

قیمت بلوک هبلکس

با توجه به استفاده روز افزون از بلوک هبلکس در ساختمانهای سراسر دنیا و ملموس شدن آثار کیفی و کاهش بهای تمام شده ساختمان ، این بلوک جایگاه بسیار ویژه ای در صنعت ساخت و ساز پیدا کرده است. قیمت بلوک هبلکس در گذشته  دغدغه ی اصلی سازندگان برای انتخاب نوع متریال تیغه چینی بوده ولی با گران شدن هزینه های انرژی و قیمت تمام شده زیربنای ساختمان ، رویکرد انتخاب مصالح بلوک تیغه چینی تغییر پیدا کرده و به سمت گزینه های همچون عایق حرارت و برودت بودن، دانسیته پایین،امن بودن در برابر زلزله، عایق صوت بودن و … رفته است.

قیمت بلوک aac در قدم اول در مقایسه با آجرهای سنتی برابر بوده و در مقایسه با مصالحی همچون سفال چند درصدی بالاتر است اما قیمت هبلکس را باید با در نظر گرفتن سایر عوامل موثر در قیمت تمام شده لحاظ کرد.عواملی مانند سهولت جابجایی در طبقات، حذف گچ و خاک، حذف ملات ماسه و سیمان، سبک شدن وزن سازه و به طبع آن مصرف کمتر بتن، سیمان و میلگرد، نداشتن ضایعات ساختمانی، مصرف کمتر کولر جهت سرمایش و مصرف حداقل پکیج جهت گرمایش، کاهش تناژ برودتی جهت چیلرها، کاهش حجم کیلو وات دیزل ژنراتورها قیمت بلوک هبلکس را به مراتب در رده ارزانترین متریال قرار خواهد داد.همانطور که می دانید این بلوک هبلکس فقط نقش پر کننده تیغه های طبقات را به عهده دارد و اصلا به عنوان بلوک باربر استفاده نمیشود.جهت ساخت بلوک سفال از خاک بکر و دست نخورده طبیعت استفاده میشود ، خاکی که میلیونها سال جهت تولید مجدد آن باید صبر کرد . از طرفی برای پخت سفال با استفاده کردن از انرژی بسیار زیاد و تولید آلودگی جهت محیط زیست باعث هدر رفت سرمایه ملی کشور خواهیم شد.اما بلوک هبلکس در فرآیند تولید بدون هیچگونه آلودگی در تولید به دفع ماسه های مضر سیلیسی طبیعت کمک کرده و باعث گسترش فضای سبز در دنیا می شود.

با استفاده از بلوک هبلکس می توان دیواری سبک و بسیار صافی اجرا کرد که روی آن دیوار بدون اجرای ملات لیسه ای پوشش ایزوگام به راحتی می چسبد.برای سرویس های بهداشتی و حمام ها با استفاده از بلوک سبک اتوکلاو شده هبلکس ملات پوششی کلا حذف خواهد شد.در نماهای اطراف ساختمان علی الخصوص در مناطق شمال کشور با استفاده از دیوار هبلکس ، دیوارهای کناری نیازی به پوشش زیرین پلاستر ندارد و می توان با هزینه ارزان تری روی دیوار AAC را ایزوگام کرد.

بلوک هبلکس با حذف ملات ماسه و سیمان در اجرا صرفه جویی بسیاری را برای سازندگان به همراه دارد.هزینه دپوی مصالح ماسه و سیمان در موطه های کارگاهی و هزینه انتقال این مواد در طبقات ، هزینه اجرای دیوار ناشاقول و ایجاد پل حرارتی در دیوار از معایب ملات ماسه و سیمان نسبت به چسب بلوک هبلکس می باشد.تنها می توان با ضخامتی ۳ میلیمتر دیواری محکم و مقاوم با بلوک هبلکس بنا کرد و هزینه های حمل و نقل از جمله بالابر،فرغون،بیل و کارگر در کل حذف خواهد شد.پس از اتمام یک دیوار هبلکس هیچگونه ضایعاتی در کف ساختمان وجود ندارد ولی در دیوار سفالی ضایعاتی از قبیل بلوکهای شکسته سفال و ملاتهای اضافه و یا خشک شده در کف ساختمان دیده می شود که هزینه انتقال ضایعات نیز به سایر هزینه ها اضافه می شودولی در بلوک AAC هبلکس ضایعات وجود دارد.

قیمت بلوک هبلکس جدا از هزینه های اولیه در خرید ارزش افزوده بالایی در آینده های نه چندان دور به همراه دارد و هر طور که محاسبه میکنید استفاده از بلوک ارزان هبلکس خیالتان را آسوده می کند.

ارزیابی مشخصات فیزیکی بلوک های مختلف
شرح واحد بلوک کیبکس بلوک لیکا ته پر دو جداره

( ۱۰cm )

بلوک سفالی بلوک سیمانی
وزن مخصوص بلوک kg/m ۵۰۰ ۷۲۵ ۶۰۰ ۱۳۰۰
مقدار مصرفی ملات در دیوار ۱۰ سانتی  kg/m ۲٫۵ ۱۶ ۲۶ ۲۶
وزن یک متر مربع دیوار ۱۰ با ملات kg/m ۵۲٫۵ ۸۸٫۵ ۸۶ ۱۵۶
مقاومت فشاری Mpa ۳٫۵ ۲ ۳ ۸
ضریب هدایت حرارتی w/mºk ۰٫۱۲ ۰٫۱۵ ۱٫۱ ۱
کاهش شدت صوت db/20 cm ۵۰ ۴۵ ۲۸ ۲۵
مقاومت آتش پادی hr ۴ ۳ ۲٫۵ ۳
تلرانس ابعادی mm ۱ ۳ ۲ ۳

 

ارزیابی قیمت ( ریال ) انواع مصالح در یک متر مربع دیوار
شرح ضخامت دیوار بلوک کیبکس بلوک لیکا ته پر بلوک سفالی بلوک سیمانی
بلوک ۱۰ سانت

( هر متر مربع )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۰ cm

۴۰۶۰۰۰ ۴۶۷۰۰۰ ۱۶۲۵۰۰ ۲۲۵۰۰۰
ملات خاص یا ماسه سیمان

( هر متر مربع )

 

۶۷۵۰۰ ۹۶۰۰۰ ۲۴۰۰۰ ۲۴۰۰۰
حمل و نقل به طبقات

( هر متر مربع)

 

۱۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰
نبشی یا بست فلزی

( هر متر مربع )

۱۴۷۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰
گچ و خاک دو طرف دیوار

( هر متر مربع )

۰ ۰ ۲۲۰۰۰۰ ۲۲۰۰۰۰
قیمت کل مصالح به ازای هر متر مربع دیوار ۱۰ سانتی ۶۳۰۵۰۰ ۱۲۶۴۰۰۰ ۱۲۱۵۰۰۰ ۱۱۹۰۰۰۰
بلوک ۱۵ سانت

( هر متر مربع )

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۵ cm

۶۲۳۰۰۰ ۵۷۷۵۰۰ ۲۷۵۰۰۰ ۲۷۵۰۰۰
ملات خاص  یا ماسه سیمان

( هر متر مربع )

۱۰۱۲۵۰ ۱۲۰۰۰۰ ۳۶۰۰۰ ۳۶۰۰۰
حمل و نقل به طبقات

( هر متر مربع )

۱۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰ ۳۰۰۰۰
نبشی یا بست فلزی

( هر متر مربع)

۱۴۷۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰ ۶۹۱۰۰۰
گچ و خاک دو طرف دیوار

( هر متر مربع )

۰ ۰ ۲۲۰۰۰۰ ۲۲۰۰۰۰
قیمت کل مصالح ریال برای هر متر مربع دیوار ۱۵ سانتی ۸۸۱۲۵۰ ۱۳۹۸۵۰۰ ۱۲۵۲۰۰۰ ۱۲۵۲۰۰۰

4 پاسخ به “قیمت بلوک هبلکس”

 1. سلام
  در خصوص استفاده از بلوک ها در مناطق جنوب استان بوشهر شهر کاکی و خورموج توضیحاتی می خواستم
  آیا می توان اطلاعات در مورد نصب این بلوک ها را به ۰۹۳۸۹۹۵۷۲۶۸
  ارسال بفرمایید .

  1. با سلام و احترام خواهشمند است با شماره ۰۲۵۳۳۳۵۴۷۳۰ تماس بگیرید

 2. باسلام.چند سئوال دارم. ۱- آیا کارخانه تیم نصاب دارد. ۲- اگر تیم نصاب دارند هرمتر مربه هزینه نصب چقدر است.فرضا بلوک ۶۰ -۲۴-۲۰٫ ۳- آیا بلوک به عرض ۱۵ براى دیوارهاى خارجى مناسب است. ۴- آیا قیمت هاى درج شده در جدول قیمت روز است.

  1. با سلام و احترام خواهشمند است با شماره ۰۲۵۳۳۳۵۴۷۳۰ تماس بگیرید

دیدگاه بسته شده اند.