محصولات کیبکس

تامین عمده بلوک سبک اتوکلاو شده

بلوک کیبکس

بلوک بتن سبک اتوکلاو شده (AAC)، در اواسط سال ۱۹۲۰ میلادی توسط معمار و مخترع سوئدی، دکتر یوهان اکسل اریکسون، با همکاری پروفسور هنریک کروگرر در موسسه تکنولوژی سلطنتی ساخته شد. این محصول از ترکیب مواد اولیه شامل: سیلیس، سیمان، آهک، گچ، آب و پودر آلومینیوم تهیه می شود. مواد اولیه در طول فرآیند تولید می بایست با دقت مورد نظارت قرار گیرد تا نسبت ها در زمان بندی معینی باهم ترکیب شود، و در انتهای خط تولید شاهد یک بلوک بتنی متخلخل با مقاومت بالا به علت وجود حباب های سلولی در آن هستیم که به عنوان یک محصول مطلوب در صنعت ساختمان محسوب می گردد. این محصول که ترکیبی منحصر به فرد از دوام و قدرت بالا و همچنین وزن کم می باشد بعنوان مصالح سبز در کنفرانس های علمی محیط زیست در اروپا و آمریکا معرفی گردیده است.
مزایای بلوک هبلکس در تاسیسات
با توجه به لزوم صرفه جویی انرژی در ساختمانها و رعایت مبحث۱۹ مقررات ملی ساختمان متریال (از جمله بلوک هبلکس)  بکار گرفته شده در یک بنا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.تیغه های داخلی ساختمان حکم یک پوشش و کاور را ایفا می کنند.استفاده از هبلکس باعث سهل پذیری در شیار کنی جهت لوله های تاسیسات آّب و برق می شود.بلوک سبک اتوکلاو شده هبلکس بدلیل صاف و بدون پله اجرا شدن در موارد بسیاری نیاز به شیارکنی ندارد مقثلا می توان یک لوله ی پکس ۱۶ را روکار روی این دیوار اجرا نمود.شیار کنی دیوار هبلکس برای قوطی های برق نیز با راحتی هرچه تمام با ابزار مخصوص انجام میشود.با شیارکنی سفال و بلوک های سیمانی کل بافت دیوار دچار شکستگی و ترک میشوند ولی در بلوک سبک هبلکس فقط به اندازه حجم لوله  شیارکنی انجام میشود.با اجرای بلوک ارزان هبلکس میزان اتلاف حرارتی حداقل تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می کند و این بدین معناست که قبوض آببرق و گاز با قیمتهای خیلی ارزان تری نسبت به بقیه مصالح صادر میشوند.این بدین معناست که در مصرف پکیج گرمایشی در بنای ساخته شده با بلوک هبلکس جهت تامین انرژی گرمایشی ، تعداد شوفاژهای کمتری و یا با ظرفیتهای کمتری مورد نیاز می باشند.و با استفاده از بلوک سبک اتوکلاو برای سرمایش ساختمان کولرهایی با ظرفیت کمتر و در کولرهای آبی با مصرف آب کمتر سرمایش را انجام میدهند.  
چسب بلوک

چسب بلوک

برای اجرا بلوک ها از چسب بلوک مطابق با استاندارد ملی شماره ۷۰۶-۲ استفاده شود.
چسب بلوک مطابق دستورالعمل مندرج روی پاکت، در داخل ظرف پلاستیکی مناسب با آب تمیز مخلوط گردد. در صورتیکه دمای هوا کمتر از ۵ درجه سانتیگراد باشد از آب گرم با دمای حداقل ۱۰ درجه سانتیگراد جهت مخلوط کردن توسط دستگاه همزن با سرعت کم، تا بدست آمدن مخلوط یکنواخت، استفاده می گردد.
در هنگام همزدن مخلوط، نباید به آن آب اضافه گردد. پس از ۱۰ دقیقه توقف، مخلوط قبل از مصرف دوباره همزده و استفاده شود.

بست های فلزی

بست‌های فلزی

مطابق با پیوست ششم استاندارد ۲۸۰۰ بست‌های فلزی آماده شرکت کیبکس جهت اتصال دیوار به سازه (فلزی یا بتنی) و سقف قابل استفاده می باشد.
استفاده از این بست ها جهت اتصال دیوار جدید با دیواری از جنس دیگر یا مشابه توصیه می شود.
جهت درگیر نمودن بست مکانیکی با بلوک ها، از میخ های فولادی با طول مناسب باید استفاده نمود.
همچنین برای اتصال بست به سازه های بتنی از میخ های فولادی و در سازه های فولادی از اتصال جوشی با طول مناسب باید استفاده نمود.